سوالات عمومی

 • بازار ملی چیست؟

بازار ملی یک فروشگاه بزرگ اینترنتی است که هر شخص میتواند در آن کالایی را خرید و فروش کند. در بازار ملی هر کالایی قابل فروش است و قیمتگذاری تحت نظارت تیم تحقیق بازار بازار ملی و طبق نظر فروشنده صورت میگیرد.

 • چرا باید از بازار ملی خرید کنیم؟

بازار ملی شما را با هزاران فروشنده و خریدار آشنا میکند. شما بدون نیاز به صرف هزینه و زمان طولانی، تنها با مراجعه به فروشگاههای بازار بزرگ بازار ملی، میتوانید قیمت اجناس در سراسر ایران را مقایسه و کالای خود را از فروشنگان مورد اعتماد بازار ملی خریداری کنید.

 • بازار ملی چطور کار میکند؟

کار با بازار ملی بسیار ساده است. برای شروع روی لینک «ورود» در بالای صفحه کلیک کنید. پس از کلیک روی گزینه «ثبتنام» و انجام مراحل مربوطه، ایمیل تاییدیه برای شما ارسال خواهد شد. پس از مشاهده و تایید این ایمیل، شما عضو بازار ملی هستید و میتوانید از امکانات این فروشگاه بزرگ استفاده کنید.

 • چگونه وارد بازار ملی شوم؟

پس از ثبت نام و دریافت ایمیل تاییدیه، روی گزینه «ورود» کلیک کنید. در سمت راست صفحه باز شده، ایمیل و رمز عبور خود را در فیلدهای مربوطه وارد کنید. در صورتی که با کامپیوتر شخصی و یا تلفن همراه خود وارد سایت میشوید، میتوانید گرینه «مرا بخاطر بسپار» را فعال کنید تا در مراجعات بعدی به سایت نیازی به درج مجدد ایمیل و رمز عبور نداشته باشید. با کلیک بر روی گزینه «ورود»، وارد سایت خواهید شد.

 • آیا من هم میتوانم اجناسم را در بازار ملی به فروش برسانم؟

بله. شما علاوه بر خرید، میتوانید هر نوع کالای نو و یا دست دوم خود را به فروش برسانید. تنها کافیاست در سایت بازار ملی ثبتنام کنید و پس از انجام چند مرحله کوتاه فروش خود را آغاز کنید.

 • آیا استفاده از بازار ملی رایگان است؟

بله، ثبتنام و خرید اینترنتی در بازار ملی کاملا رایگان است. علاوه بر این، فروشندگان نیز در دو ماه اول ثبتنام خود در بازار ملی، هیچ هزینهای بابت فروش کالاهی خود پرداخت نمیکنند.

 • چرا برای خرید و فروش باید در بازار ملی ثبتنام کنم؟

بازار ملی بر پایه اعتماد به مشتری و خریدار بنا شده است و تیم پشتیبانی بازار ملی بر کلیه مراحل فرآیند خرید و فروش؛ از زمان ثبت درخواست تا مرحله تحویل جنس به مشتری نظارت میکند. ثبتنام در بازار ملی باعث تسهیل در پیگیری محصول و ارائه خدمات بیشتر به مشتری میشود.

 • درصورت فراموش کردن رمز عبور چگونه میتوانم وارد سایت شوم؟

در صورت فراموشی رمز عبور روی گزینه «رمز عبور خود را فراموش کرده ام» کلیک کنید. در صفحه باز شده و در فیلد موجود ایمیلی را که در هنگام ثبتنام در سایت وارد کردهاید بنویسید. پس از کلیک روی گزینه تایید، ایمیلی جهت بازیابی رمز عبور دریافت خواهید کرد. با کلیک بر روی لینک موجود در این ایمیل شما به صفحه جدیدی هدایت خواهید شد. در این صفحه شما میتوانید رمز عبور جدید برای خود انتخاب کنید.

 • آیا میتوانم ایمیل عضویت خود را تغییر دهم؟

بله، کافی است پس از ورود به سایت، روی گزینه «حساب کاربری من» در قسمت سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید. با کلیک روی گزینه «تنظیمات حساب» وارد صفحه جدید خواهید شد. در قسمت «ایمیل خود را تغیر دهید». روی گزینه ویرایش کلیک کنید. در فیلدهای باز شده، ابتدا ایمیل قبلی و رمز عبور وسپس ایمیل جدید را وارد کرده و در انتها روی گزینه «ذخیره کنید» کلیک نمایید.

 • چگونه میتوانم رمز خود را تغییر دهم؟

پس از ورود به سایت، روی گزینه «حساب کاربری من» در قسمت سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید. با کلیک روی گزینه «تنظیمات حساب» وارد صفحه جدید خواهید شد. در قسمت «اطلاعات فردی»، روی گزینه ویرایش کلیک کنید. در فیلدهای باز شده، دو بار رمز عبور خود را وارد کرده و در انتها روی گزینه «ذخیره کنید» کلیک نمایید.

 • نمیتوانم در سایت ثبتنام کنم!

مطمئن شوید تمام فیلدهای ستارهدار را پر کردهاید. در صورتی که این فیلدها خالی باشند روی گزینه «ثبتنام» کلیک کنید، این بخشها به رنگ قرمز نمایش داده میشوند. دقت کنید که تیک مربوط به گزینه «شرایط خدمات» را انتخاب کرده باشید. برای اطلاع از اجناس جدید و از آگاهی از حراج و فروشهای فوقآلعاده بازار ملی، پیشنهاد میشود گزینه « عضویت در خبرنامه» را انتخاب کنید. پس از تکمیل فرم ثبتنام و در صورتی که هیچ خطایی رخ نداده باشد، ایمیل تاییدیه به آدرس پست الکترونیکی شما ارسال خواهد شد. با تایید لینک موجود در این ایمیل، فرآیند ثبتنام تکمیل میشود. درصورت بروز هرگونه مشکل در ثبتنام، میتوانید ایمیلی حاوی شماره تلفن خود به آدرس پست الکترونیک info@bazarmeli.comفرستاده و یا با شماره تلفن 09127610205 تماس بگیرید.

 • آیا خرید و فروش در سایت نیاز به حساب کاربری جداگانهای دارد؟

خیر شما میتوانید با همان حساب عضویت خود، خرید و فروش را آغاز کنید.

 • آیا نظر دادن و درج رتبه به خریدار اجباری است؟

خیر، اما پیشنهاد میشود جهت ارتقای کیفیت ارائه خدمات و آگاهی از نحوه تعامل فروشندگان با مشتری، این کار را انجام دهید.

فروش

 • فروش در بازار ملی چه مزایایی نسبت به خرید و فروش به روش سنتی دارد؟

بازار ملی طرح جامعی برای فروشندگان خود دارد. این طرح شامل بازاریابی نوین برای محصولات شما، گسترش دامنه بازار فروش، ارتباط بیشتر با مشتری و ارائه اطلاعات تجاری شما به مصرفکنندگان میباشد.

 • آیا برای فروش در بازار ملی، باید در سایت عضو شوم؟

بله، برای شروع روی لینک «ورود» در بالای صفحه کلیک کنید. پس از کلیک روی گزینه «ثبتنام» و انجام مراحل مربوطه، ایمیل تاییدیه برای شما ارسال خواهد شد. پس از مشاهده و تایید این ایمیل، شما عضو بازار ملی هستید و میتوانید از امکانات این فروشگاه بزرگ استفاده کنید.

 • آیا بازار ملی فروش من را تضمین میکند؟

بازار ملی پتانسیلها و فرصتهای فراوانی برای شما فراهم میکند. این مجموعه با سرمایهای عظیم و بهرهگیری از متخصصان حوزه تجارت الکترونیک، به فروشندگان خود کمک میکند تا با موج عظیم تجارت الکترونیک همراه شوند. بستر وسیع تجارت الکترونیک، شرایطی را فراهم میکند تا فروشندگان بدون هیچ هزینهای کالای خود را در دسترس میلیونها مصرفکننده قرار دهند.

 • تا چه زمانی لیست محصولات من بر روی سایت قرار خواهد گرفت؟

تمامی محصولات تا هر زمانی که شما بخواهید بدون هیچ هزینهای بر روی سایت مشاهده خواهد شد و هیچ محدودیت زمانی برای فروش وجود ندارد.

 • آیا میتوانم در لیست محصولات خود تغییر ایجاد کنم؟

بله، شما میتوانید در هر لحظه لیست و قیمت محصولات خود را تغییر دهید.

 • آیا میتوانم لیست خود را حذف کنم؟

بله، با حذف لیست، کالای شما از بازار بازار ملی حذف شده و قابل مشاهده توسط مصرفکنندگان نخواهد بود.

 • در صورت اتمام موجود انبار چه کنم؟

جهت حفظ اعتماد مشتریان خود، بهتر است همزمان با اتمام موجودی انبار، لیست آن محصول را حذف نمایید.

 • چگونه با مشتریان خود در ارتباط خواهم بود؟

هر چند شما مجاز به درج اطلاعات شخصی در سایت نمیباشید، اما بازار ملی با تکیه بر سیاست اعتماد متقابل، اطلاعات خریداران اجناس شما را در اختیارتان قرار میدهد و شما میتوانید اجناس خریداری شده را به مشتریان تحویل دهید.

 • چگونه از فروش اجناس خود در سایت مطلع شوم؟

پس از ثبت خرید توسط مشتری در سایت، بازار ملی اطلاعات خرید را برایتان ارسال میکند تا شما نسبت به تحویل اجناس به مشتری اقدام کنید. شما همچنین از طریق صندوق حساب کاربری خود میتوانید لیست کالاهای فروش رفته را مشاهده و مدیریت نمایید.

 • آیا میتوان بهجای پرداخت کمیسیون،هزینهای را بهطور ماهانه پرداخت کرد؟

خیر، هدف بازار ملی تامین منافع فروشنده و مصرفکننده است و دریافت هزینهای اندک در قالب کمیسیون، بهترین روش جلب اعتماد فروشندگان و کسب سود مشترک است.

 • بازار ملی چگونه از ارسال کالا و تحویل آن توسط مشتری مطلع میشود؟

پس از تحویل اجناس، خریدار نظر خود را نسبت به فروشنده اعلام میکند. در غیر اینصورت، کارشناسان بازار ملی با خریدار تماس میگیرند و نظز او را نسبت به خدمات ارائه شده جویا میشوند.

 • آیا میتوانم اجناس خود را به مشتریان خارج از ایران بفروشم؟

خیر، به دلیل مسایل امنیتی امکان فروش به خارج از کشور وجود ندارد.

حل اختلاف

 • آیا اجناس بازار ملی اصل هستند؟

بازار ملی کیفیت کلیه اجناس را تضمین کرده و به شما اطمینان می دهد که آن ها را با قیمتی پایین تر از قیمت بازار خریداری کنید.

 • در صورت تخلف فروشنده و یا خریدار چه باید کرد؟

در صورتی که تخلفی در فرآیند خرید و فروش تخلفی صورت گیرد، تیم حل اختلاف بازار ملی موضوع را پیگیری و رفع خواهد کرد. بدیهی است هدف اصلی بازار ملی ارائه خدمات در وهله اول به خریدار و سپس حفظ حقوق فروشنده است و در موارد خاص، بازار ملی از حقوق خود صرف نظر می کند.

 • چگونه کیفیت کالای خود را تضمین کنم؟

از روش پرداخت امن بازار ملی استفاده کنید. با این روش، پس از پرداخت وجه نقد، پول شما در اختیار بازار ملی خواهد بود و تا زمانی که شما کیفیت محصول را تایید نکرده اید، فروشنده پولی دریافت نمی کند.

 • آیا ثبت نظر در مورد فروشنده تاثیری برای من دارد؟

بله، بازار ملی با شناسایی فروشندگان موفق و دریافت نطرات شما می تواند خدماتش را متناسب با درخواست های شما ارتفا دهد.